KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

Stowarzyszenie Żar Serca od 2017 roku działa w przestrzeni promocji czytelnictwa i wsparcia osób niepełnosprawnych, łącząc te dwa cele w akcję

Pomaganie przez czytanie. Wydajemy książki, organizujemy premiery, eventy i spotkania autorskie.

Wspieramy także dzieci w leczeniu i edukacji.

Obecnie realizujemy KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI dla dzieci. Jednym z Patronów przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podlaskiego. Z wielką radością informujemy, że Wasza Placówka została wytypowana do udziału w projekcie, dzięki czemu Biblioteka Szkolna otrzyma, bezpłatnie, 4 egzemplarze książek o jaszczurce Cziczi, z którymi powiązane są zdania konkursowe, a Wasi uczniowie mają szansę powalczyć o cenne nagrody.

Po Państwa stronie będzie jedynie rozpowszechnienie Konkursu, poprzez umieszczenie, w 2-3 miejscach w szkole, plakatów Konkursowych.

Konkurs startuje 15 września, do tego czasu otrzymacie Państwo książki i materiały promocyjne w pdf. do wydruku.

Wszelkie informacje o Konkursie dostępne będą na naszej nowej www.zarserca.pl tel. 608 616 971 email: zarserca1@gmail.com fb/Żar Serca stronie www.zarserca.pl (uruchamiamy ją w najbliższy piątek-10.09).

Tymczasem klikając w podany link, na starej stronie, zawartych jest sporo informacji o naszych przeszłych działaniach- zachęcamy do poczytania. Kreatywne dzieci z Waszej Szkoły, będą miały szansę pokazać swoje talenty i wygrać wspaniałe nagrody, m.in. iPad Apple, czy rower.

Wystarczy, że od 15 września do 15 listopada 2021 wyślą swoje prace konkursowe, w dwóch kategoriach:

1. Przeznaczona dla uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych. Zadanie konkursowe: zilustruj, techniką akwareli, jedną z przygód dzielnej jaszczurki Cziczi.

2. Przeznaczona dla uczniów klas 4-6 Szkół Podstawowych. Zadanie konkursowe: napisz krótki wiersz związany z przygodami jaszczurki Cziczi.

Książki posiadają pozytywne opinie psychologów, są kolorowe, interaktywne, wydane w twardych oprawach. Opowiadają o burzliwych przygodach dzielnej jaszczurki na tle przepięknych miejsc na świecie- od rajskich, karaibskich wysp, przez Nadrenię Północną, aż do zielonego województwa lubuskiego.
Proponujemy, aby Szkoły, po otrzymaniu książek, zorganizowały w Bibliotece spotkanie dla dzieci z czytaniem zakupionych bajek i zachętą do wzięcia udziału w Konkursie. Nagrody są zacne, więc warto.
W załączniku wysyłam historię Stowarzyszenia Żar Serca, Regulamin Konkursu, więcej informacji o naszych publikacjach oraz referencje.
W odpowiedzi zwrotnej na tego maila, prosimy o podanie adresu do wysyłki książek.

Z poważaniem,
Ewa Kołodziejczyk