Miś z bajki

     25 listopada 2022 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod tytułem „Miś z bajki”, który zorganizowała biblioteka szkolna. Przeznaczony on był dla wszystkich przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze. Prace, które miały przedstawiać ulubionego misia z bajki przeczytanej w książce lub obejrzanej na ekranie, zostały wykonane różnymi technikami. Rysowane kredkami, malowane farbami, wyklejane wycinankami, plasteliną, pomponami wydzierane, wyszywane nicią. Misie były także w postaci trójwymiarowego origami oraz kompozycji z pomalowanych farbami papierowych talerzyków.                                                                          

       Komisja konkursowa, w której skład wchodziły: pani Emilia Twardowska, pani Bożena Kraszewska i pani Katarzyna Diana Radziewicz oceniły prace w dwóch kategoriach wiekowych: „3-4-latki” i „5-6-latki”. Brały pod uwagę zgodność pracy z tematem, estetykę, materiał służący do jej wykonania, czyli stopień trudności, ale przede wszystkim samodzielność jej wykonania.

      Oto wszyscy nagrodzeni w konkursie, którzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy:

Kategoria wiekowa:

3-4-latki:

I miejsce – Stanisław Kaczyński

II miejsce – Tymon Pietkiewicz

III miejsce – Kornelia Klas

III miejsce – Jakub Radziwonowicz

Kategoria wiekowa:

5-6-latki:

I miejsce – Paweł Bagieński

I miejsce – Marysia Halicka

II miejsce –  Marcelina Piekarska

II miejsce – Waleria Kozłowska

III miejsce – Natalia Rogowska

III miejsce – Hania Klas

Wyróżnienia:

 • Laura Kuklińska
 • Daniel Drapczuk
 • Damian Karp
 • Kamil Skok
 • Filip Kanoza
 • Szymon Skok
 • Zosia Chomiczewska
 • Fabian Kulmacz
 • Franciszek Kulmacz
 • Przemysław Piekarski
 • Gabriel Prawdzik
 • Olaf  Wasilewski

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Oprac. Emilia Twardowska

Możesz również polubić…

Skip to content