Sprawozdanie z Dnia Dziecka

         Dnia 3 czerwca 2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Dzień Sportu. Organizatorami była p. A. Juchniewicz i p. J. Maciejewska. Tego dnia nie było lekcji. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Powitała nas pani dyrektor, złożyła życzenia wszystkim uczniom i życzyła dobrej zabawy. Następnie przeszliśmy na boisko szkolne, gdzie rozpoczęliśmy nasze sportowe zmagania.

        Na początku odbyły się klasowe zawody w ,,Kolorowy pociąg”. Każda klasa miała odbyć podróż pokonując 11 stacji. Uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną i umysłową. Do zaliczenia były następujące ćwiczenia i zadania: skok w dal z miejsca, rzuty do kosza, quiz wiedzy ogólnej, układanie puzzli, znajomość znaków drogowych, zabawa kto ma więcej piegów, brzuszki na czas, karaoke.

       Po przerwie, podczas której uczniowie mogli zjeść lody, przystąpiliśmy do dalszej części zmagań. Konkurencje sprawnościowe ,,na wesoło”, między innymi bieg z przejściem pod płotkiem, skoki przez skakankę, przeciąganie liny, ,,witaminki”, zabawa ,,Kareta” , slalom z piłką i inne.

       W czasie przerwy poświęconej na regenerację, uczniowie mogli posilić się watą i popcornem. Kolejna atrakcją dnia był mecz piłki nożnej chłopców i piłki ręcznej dziewcząt. Całą imprezę umilali nam DJ szkoły, którzy puszczali ulubione piosenki uczniów.

        Przy rozpalonym ognisku można było odpocząć, upiec kiełbaski, porozmawiać, zintegrować się. Impreza zakończyła się podsumowaniem zmagań i wręczeniem nagród przez panią dyrektor dla wszystkich uczestników. To był bardzo miły i wyczerpujący dzień. Pogoda dopisała, a uczniowie bawili się dobrze i byli bardzo zadowoleni. Pragniemy podziękować Panu Wójtowi J. Karp za udostępnienie maszyny do waty cukrowej i popcornu, Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i słodyczy oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizacje tego dnia. Dziękujemy!!!

A.Juchniewicz, M. Kulmacz, Z.Stankiewicz, M.Hrehorowicz

fot. Jakub Oreluk z kl. VII

 

Możesz również polubić…

Skip to content