Wyjazd do Białegostoku

07.12.2022 uczniowie klas I-III wyjechali do Białegostoku. Pierwszym miejscem, do którego przybyły dzieci był park rozrywki Fikoland. Przez dwie godziny było wiele mikołajkowych rozrywek, m.in.: spotkanie z panią Zimą, słodkie koło fortuny, mikołajkowa dyskoteka i ciuciubabka.  Dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie i dmuchaniec.

Po drugim śniadaniu uczniowie po raz pierwszy odwiedzili Muzeum Pamięci Sybiru. Na początku zobaczyli pracownię konserwatorską, a następnie wystawę stałą. W trakcie spotkania z przewodnikiem uczniowie odkryli, że za zwyczajnym przedmiotem często kryją się niezwykłe historie. Poznali losy pewnego pluszowego misia, który przemierzył pół świata. Dzieci mogły wejść do zrekonstruowanego wagonu kolejowego, jakimi wywożono ludzi na Wschód. Zobaczyły autentyczne przedmioty, które zabierali deportowani ,,na nieludzką ziemię”.

Wszyscy uczniowie przyznali, że mikołajkowy wyjazd był bardzo udany nie tylko dzięki zabawie w Fikolandzie, ale i lekcji historii w muzeum – tym bardziej, że nasza szkoła nosi imię Sybiraków.

Oprac. Grażyna Anuszkiewicz

fot. Grażyna Anuszkiewicz

Możesz również polubić…

Skip to content