XV Krajowy Zjazd Dyrektorów Szkół we Wrocławiu

     W dniach 27 – 29.05.2026 r. Przedstawiciele naszej szkoły, uczestniczyli w XV Krajowym Zjeździe Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń Noszących Imiona Upamiętniając Zesłańców Sybiru. Spotkanie stało się przestrzenią do wymiany doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk oraz zastanowienia się nad tym, jak skutecznie przekazać młodemu pokoleniu dziedzictwo sybirackie.

      Zjazd potwierdził, że edukacja o losach Zesłańców Sybiru pozostaje żywa i potrzebna.

Uczestnicy zgodnie podkreślili, że to właśnie szkoły i stowarzyszenia pełnią kluczową rolę w przekazywaniu wartości takich jak godność, wytrwałość i solidarność.

Oprac. Magdalena Chomiczewska

fot. Magdalena Chomiczewska

Możesz również polubić…