Obchody rocznicy napadu Sowietów na Polskę

Pamiętamy!

        23 sierpnia 1939 r. nazistowskie Niemcy Hitlera i komunistyczny Związek Radziecki Stalina ustaliły w pakcie Ribbentrop- Mołotow datę wspólnego  rozpoczęcia wojny, którego cele obydwa totalitarne i agresywne państwa opisały dokładnie, przewidując podział Europy Środkowej na swoje strefy wpływów i zagarnięcie terytoriów państw, które wyznaczyli na swoje ofiary. 1 września i 17 września 1939 r. to dwie daty tego samego wspólnego ataku. Polska nie była w stanie zatrzymać tej inwazji. Obydwaj dyktatorzy i obydwa państwa, stały się jednakowo odpowiedzialne za wybuch II wojny światowej, niewyobrażalne cierpienia i śmierć dziesiątków milionów ludzi.

      Z tego powodu, 17 września 2019 roku, w osiemdziesiątą rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, o godzinie 12.00, gdy zawyły syreny, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze stanęli przed szkołą przy płycie poświęconej pamięci zesłańców Sybiru, z zamiarem odśpiewania Hymnu Sybiraków, aby uczcić pamięć ofiar II wojny światowej.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content