Konkurs recytatorski – pt. „Zimowy wiersz”

          20 stycznia 2023 r. odbył się konkurs recytatorski poświęcony pięknej porze roku, jaką jest zima. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze przygotowali swoje interpretacje utworów lirycznych opowiadających o tym czasie w roku.

       Każdy z dziewięciorga wykonawców bardzo przeżywał swój występ przed swoimi kolegami i koleżankami, ale przede wszystkim przed komisją, w skład której weszły: p. Grażyna Anuszkiewicz, p. Małgorzata Milewska, p. Urszula Pastewska i p. Emilia Twardowska.

        Gdy już wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, jury, po krótkich obradach i podliczeniu punktów, uznała, że pierwsze miejsce przyzna ex aequo trzem osobom: Mateuszowi Pyczowi z klasy II, Julii Bagieńskiej z klasy III i Błażejowi Piekarskiemu z klasy III. Drugie miejsce zajęli: Igor Stolarski z klasy I i Jakub Skok z klasy II, natomiast trzecie miejsce przypadnie Sandrze Klisz z klasy I. Pozostali uczniowie Dawid Paul z kl. I, Zofia Kozłowska z kl. I i  Antoni Borawski z klasy II otrzymali podziękowania za udział w konkursie. Zwycięzcom przyznano nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

     Wszyscy recytatorzy spisali się na medal. Z pewnością udział w konkursie stał się motywacją do czynnego uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach organizowanych przez szkołę w przyszłości.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

 

Możesz również polubić…

Skip to content