Świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny

          21 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

           Można było wziąć udział w wielu atrakcjach, które zorganizowali nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski.

       Klasy najmłodsze, jak co roku, wykonały ze słomy oraz szmatek Marzannę, aby potem spalić ją śpiewając piosenki o pożegnaniu zimy. Oprócz tego przedszkolaki zasadziły swoją pierwszą wiosenną roślinkę.

        Starsi mogli wziąć udział w kiermaszu smakołyków, który rozstawił się na korytarzu. Nie zabrakło tu zdrowych przekąsek, sałatek i napojów zawierających dużo witamin.

        Na długiej przerwie odbyły się wybory Miss Wiosny. Każdy mógł wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Warunkiem było przebranie się za Wiosnę. W komisji konkursowej zasiedli: Wiktoria Kulmacz i Krystian Kulmacz z klasy VIII, p. Emilia Twardowska, p. Bogusław Kierkla i p. Arkadiusz Maciejewski.

       Wszystkie „kandydatki” zaprezentowały swoje przebrania. Dużo radości spowodowało i widowni wystąpienie chłopców w roli Pani Wiosny. Jednak Zwyciężyły dziewczynki: w Kategorii „Zerówka” zwyciężyła Hania Klas. Spośród klas I-III – I miejsce zajęła Zosia Kozłowska z kl. I, z klas IV-VIII – zdecydowanie najpiękniejsze przebranie miała Magda Ostapowicz z kl. VIII.

       Zwyciężczynie zostały przepasane ozdobnymi szarfami i przyjęły małe upominki z rąk przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe gadżety.

      Ten dzień minął bardzo przyjemnie. Wszyscy dobrze się bawili. Nie zabrakło atrakcji skierowanych do uczniów. Dzięki temu wiosna została godnie przywitana.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. p. Katarzyna Diana Radziewicz i Wiktoria Kuklińska z kl. VI

Możesz również polubić…

Skip to content