Czytanie jest THE BEST!
2 czerwca 2026 r. odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego pod tytułem „Czytanie jest THE BEST”. Miało ono miejsce w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku podczas uroczystej inauguracji akcji „Rozczytane Podlaskie”. Honorowym gościem uroczystości była pisarka podlaska – Maja Strzałkowska. Jej książkę czytali najmłodszym przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich oraz instytucji kulturalnych i służb mundurowych. Wydarzenie transmitowało Radio oraz Telewizja Białystok.
W kategorii wiekowej „Klasy I-III” laureatką konkursu, będącą uczennicą naszej szkoły, została Oliwia Bujnarowska z klasy II. Wykonała ona ilustrację do książki Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”.
W kategorii wiekowej „Klasy VII-VII” laureatką została Anita Pietrzeniec z klasy VIII, której zadaniem było wykonanie plakatu reklamującego czytelnictwo.
Obie uczennice wykazały się niebywałą wrażliwością artystyczną, i wyobraźnią połączoną z precyzją i zaangażowaniem. Obu utalentowanym dziewczynkom serdecznie gratulujemy.
Oprac. Emilia Twardowska
fot. Emilia Twardowska







