W majowym nastroju

           26 kwietnia 2024 r. odbył się apel szkolny, zorganizowany przez panią Małgorzatę Dawidowicz i pana Bogusława Kierklę, poświęcony świętom obchodzonym w maju.

            Składał się on z dwóch części: oficjalnej i rozrywkowej. W części oficjalnej uczestniczył poczet sztandarowy szkoły. Rozpoczęła się ona od odśpiewania przez wszystkich zebranych na sali gimnastycznej Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

             Następnie organizatorzy zaprosili widzów do obejrzenia videorelacji na temat tego, „Z czym kojarzy się maj?” będącej wywiadem siódmoklasistów z mieszkańcami Krasnegoboru, nauczycielami i uczniami tamtejszej szkoły. Odpowiadający pochwalili się dużą znajomością tematu. Wykazali postawę patriotyczną i chęć podzielenia się swoją wiedzą z widzami. Pan Bogusław Kierkla został wyróżniony z powodu wzruszającej opowieści o swojej mamie.

            Organizatorzy imprezy zaprezentowali także widzom ciekawostki  związane ze świętami obchodzonymi w maju. Oprócz tych najbardziej znanych świąt, jak Święto Pracy, Święto Flagi, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i oczywiście Dzień Matki, wspomnieli także o Dniu Europy oraz rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, a także o zdobyciu przez Polaków klasztoru na Monte Cassino.

          Oprócz opowieści o świętach w wykonaniu uczniów, publiczność mogła obejrzeć film okolicznościowy znajdujący się w serwisie internetowym „You Tube”.

          Po odśpiewaniu pieśni szkoły i wyprowadzeniu sztandaru, rozpoczęła się część rozrywkowa imprezy, czyli „Szkolna Eurowizja”. Uczniowie klas „0”-VII przygotowali tańce i piosenki w jednym z europejskich języków. O tym, który kraj będą reprezentować, zdecydowało losowanie.  Państwami, których język można było usłyszeć na scenie były między innymi: „Włochy, Węgry, Hiszpania, Czechy, no i przede wszystkim Polska. Wszystkie występy były bardzo udane. Uczniowie włożyli dużo trudu w ich przygotowanie. Publiczność z dużym zapałem kibicowała występującym.

        Gdy druga i ostatnia już część apelu dobiegła końca, pani dyrektor Barbara Kotarska, podziękowała organizatorom i życzyła wszystkim udanej majówki,  przede wszystkim dużo odpoczynku i miłych wrażeń.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

Możesz również polubić…

Skip to content