Dzień Babci i Dziadka

             Są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy wszystkim robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń.

            Ta wspaniała impreza odbyła się  21 lutego 2020 r.. Pomimo, że nasza społeczność szkolna obchodzi to święto z miesięcznym opóźnieniem, to nasi goście z ogromną radością na nie przybywają.

            Na wstępie pani dyrektor Barbara Kotarska przywitała wszystkich seniorów ciepłymi słowami. W sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

            Oprócz montażu słowno-muzycznego, przedstawienie w wykonaniu klas 0-III, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków oraz zespołu tanecznego „Tańczące emotki”

             Rodzice naszych uczniów przygotowali dla babć i dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Goście mogli również zrobić sobie z wnukami pamiątkowe zdjęcia.

             Dzieci, poprzez wiersz, przedstawienie, piosenkę i taniec, mogły okazać kochanym osobom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Oprac. Urszula Pastewska

fot. Emilia Świątkowska

 

Możesz również polubić…

Skip to content