Pierwszy Dzień Wiosny

              21 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Organizatorem święta był Samorząd Uczniowski.

               Z tej okazji każda klasa miała założyć strój w wylosowanym wcześniej kolorze.

               Na czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się ognisko dla uczniów klas IV-VIII, przy którym można było upiec kiełbaski. Następnie uczniowie zatańczyli belgijkę. Nie obyło się bez zabaw. Prawie wszyscy chłopcy grali w piłkę nożną, a pozostali uczniowie bawili się w „Mafię” oraz” Puszkę Pandory”.

              Najmłodsi, czyli przedszkolaki, paliły Marzannę wykonaną z trzciny i bibuły. Uczniowie klasy III wykonali tę kukłę z surowców wtórnych, a następnie poddali ją recyklingowi, segregując na papier i plastik.

              Uczniowie klas I-III nie zapomnieli o wiosennych porządkach i posprzątali cmentarz parafialny. Pozostały czas wykorzystali na przygotowanie i prowadzenie zabaw ruchowych dla przedszkolaków.

              Wszyscy bawili się świetnie. Dobre humory zapewniała wspaniała, słoneczna pogoda. Słońce pozbawiło uczniów ciepłych kurtek i czapek, przypominając, że zima już się skończyła i należy już pomyśleć o lżejszych okryciach.

Oprac. Emilia Świątkowska

Pierwszy Dzień Wiosny (klasy 0-III)

fot. Katarzyna Diana Radziewicz

Pierwszy Dzień Wiosny (klasy IV-VIII)

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content