Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

        Dzień 25 listopada 2020r. był inny niż wszystkie, bo to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki też postanowiły to uczcić. Każdy przyszedł do przedszkola z symbolami misia na bluzach. Pomysłowość rodziców zasługuje na pochwałę.

        W udekorowanej przedszkolnej sali rozpoczęliśmy od powitania wierszem Jana Brzechwy, ,Miś „. Następnie bawiliśmy się przy piosence,,Pokochaj pluszowego misia”. Aby poznać historię święta, przedszkolacy obejrzeli prezentację multimedialną. W ciekawy sposób dowiedziały się o gatunkach niedźwiedzi żyjących na świecie ich pożywieniu i ciekawostkach z ich życia.

     Nie zabrakło też informacji o najpopularniejszych bajkowych niedźwiadkach. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misjach. Następnie uczestniczyły w opowieści ruchowej ,,Misie w lesie”. Nie zapomnieliśmy też o zabawie ze śpiewem ,,Stary niedźwiedź mocno śpi „. Po zjedzeniu małego „co nieco” czyli misiów „lubisiów” przystąpiliśmy do pracy przy stolikach.

     Dzieci młodsze pracowały z panią Kasią a starsze z panią Bożenką. Prace były bardzo zróżnicowane: pisanie „po śladzie”, dobieranie w pary, układanie puzzli, dorysowywanie drugiej połowy misia, brakujących elementów czy też klejenie misia z elementów.

     W przerwie między pracą bawiliśmy się przy piosenkach ,,Jadą misie” i ,,Miś mniam mniam”. Przedszkolaki w grupach malowały farbami plakatowymi portrety misiów narysowanych na dużych arkuszach. Nimi udekorowaliśmy korytarz przed przedszkolem. Na zakończenie tak miłego dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

     Myślę, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków. Podziękowania należą się pani Kasi, która nam pomagała i robiła zdjęcia.

Oprac. Bożena Kraszewska

fot. Katarzyna Diana Radziewicz

Możesz również polubić…

Skip to content