Dwudniowa wycieczka do Warszawy (8-9.11.2022r.) w ramach projektu Akademia Otwartego Umysłu

          Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze, tuż w przed świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, odwiedzili stolicę naszej Ojczyzny.  Wyjazd do Warszawy był pełen atrakcji. Podczas zwiedzania ciekawych miejsc związanych z historią dostarczył wiele wrażeń i wzbudził wiele emocji. 

      Czas spędzony w Centrum Nauki Kopernik (największym centrum nauki w Polsce) wypełniały obserwacje, zdobywanie nowych doświadczeń. Poświecono go także na zadawanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi.

        Celem wizyty w Sejmie i w Senacie było głównie zwiedzanie połączone z wykładem na temat praw i obowiązków parlamentarzystów. Kolejnym punktem programu był spacer i zobaczenie: Pałacu Prezydenckiego Teatru Narodowego, pomnika Fryderyka Chopina, oranżerii, Traktu Królewskiego, Krakowskiego Przedmieścia, Uniwersytetu Warszawskiego, Ogrodu Saskiego, Nowego Światu, Zamku Królewskiego, Placu Zamkowego, Katedry św. Jana, Rynku Głównego, Barbakanu, Grobu Nieznanego Żołnierza.

        Ciekawymi punktami programu wycieczki było też pisanie pozdrowień do rodziców, wspólne śpiewanie przedwojennych warszawskich piosenek, spotkanie z kataryniarzem na Starym Mieście oraz degustacja pysznych rurek „U Pana Rysia”.  

      W ramach edukacji ekologicznej zwiedziliśmy Muzeum Geologiczne.

Oprac. Lilia Kuleszewicz.

Możesz również polubić…

Skip to content