Andrzejki w przedszkolu

          ,,Hokus- pokus, czary- mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. Takim zaklęciem dzieci z oddziału przedszkolnego 27 listopada 2020 r. rozpoczęły zabawę andrzejkową.

          Na początku wysłuchały pogadanki wychowawczyni, pani Bożeny Kraszewskiej, o tradycji wróżb andrzejkowych a następnie same przystąpiły do wróżenia.

         Można było poznać imię swojej dziewczyny lub chłopaka a nawet wykonywany w przyszłości zawód czy życiowe plany lub sukcesy. Dzieci bardzo chętnie przystępowały do nowych zadań, nie przeszkadzały pękające balony. Z zaciekawieniem przestawiały buty oraz rzucały nimi na odległość do tylu aby dowiedzieć się, kto pierwszy będzie miał żonę czy męża. Wszystkie wróżby przyjmowane były na wesoło jako dobrą zabawę.

        Najwięcej radości sprawił taniec z balonami w rytmie bardzo skocznej muzyki. Bawiły się też w pociąg, który prowadził pan Paweł Karbowski.

       W przerwie można było zjeść coś słodkiego przy wspólnym stole. Podczas wspólnej zabawy odbył się także konkurs tańca w parach z balonami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy andrzejkowej zabawy otrzymali na pamiątkę balony uformowane przez panią Kasię Radziewicz: dziewczynki kwiatki a chłopcy miecze.

      Dzień ten skończył się, ale wspominać go będziemy długo. Serdecznie dziękujemy pani Kasi za pomoc w organizacji uroczystości.

Oprac. Bożena Kraszewska

fot. Katarzyna Diana Radziewicz

Możesz również polubić…

Skip to content