XIX Regionalny Konkurs Recytatorski poezji Leonardy Szubzdy „Między milczeniem a krzykiem”

        20 lutego 2020 r. uczennice klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze: Edyta Kukowska, Kinga Krotoszyńska oraz Natalia Stefanowska, pod kierunkiem pani Emilii Świątkowskiej, wzięły udział w XIX Konkursie Recytatorskim poezji Leonardy Szubzdy pod tytułem „Między milczeniem a krzykiem”.

         Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich województwa podlaskiego. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie. Patronat nad konkursem sprawował Podlaski Kurator Oświaty, Wójt Gminy Korycin, Starosta Powiatu Sokólskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji w Białymstoku.

          W programie przewidziano spotkanie autorskie z poetką Leonardą Szubzdą oraz część konkursową.

          W konkursie wzięło udział około 40 uczestników z różnych miejscowości w województwie podlaskim.

          Każdy uczestnik recytował  dwa wiersze wybrane z dowolnych tomików poezji Leonardy Szubzdy. Dopuszczalna była możliwość wykonania utworów lub jednego z nich w wersji śpiewanej ( z własnym akompaniamentem). Przy ocenie jury konkursu brało pod uwagę następujące kryteria: kulturę słowa, interpretację, dobór materiału, muzykalność i sposób interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

         Edyta Kukowska ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze  recytowała wiersze: „Zadziwienia zamyślenia…” oraz „(***) w locie jaskółek” i została wyróżniona w tym konkursie, co było dla niej dużym przeżyciem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, Edyta dodatkowo nagrodę rzeczową.

          Uczennice naszej szkoły biorące udział w tym konkursie zgodnie stwierdziły, że była to dla nich wspaniała przygoda, podczas której dużo się nauczyły. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą chciały ją powtórzyć.

Oprac. Emilia Świątkowska

Więcej informacji kliknij

Możesz również polubić…

Skip to content