Wigilia szkolna 2022

„Świe­ci­ła gwiaz­da na nie­bie,

Srebr­na i sta­ro­świec­ka,

Świe­ci­ła wi­gi­lij­nie,

Każ­dy zna ją od dziec­ka.(…)”

(L. Staff – „Gwiazda”)

             22 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków  w Krasnymborze odbył się apel wigilijny. Uroczystość zorganizowały panie: Małgorzata Dawidowicz, Bożena Kraszewska i Katarzyna Diana Radziewicz.

              Głównymi elementami widowiska były dwa przedstawienia jasełkowe w wykonaniu najstarszych i najmłodszych dzieci, które były przeplatane układami tanecznymi, podczas których przedszkolaki chwaliły się poczuciem rytmu i gracją w ruchach.

         Wszyscy doskonale odegrali swoje role. Na uwagę zasługiwała nie tylko praca aktorska uczniów, ale także przepiękne stroje. Wszystko było przewidziane i dopracowane w każdym szczególe. Aktorzy z przedszkola odważnie mówili swoje role. Niektórzy pierwszy raz występowali przed tak dużą publicznością. Starsi popisali się zapamiętaniem długich kwestii, pięknymi rekwizytami i niebanalną choreografią.

        Dopełnieniem całej uroczystości a także czynnikiem, który wpływał na osiągnięcie świątecznego nastroju były kolędy oraz piosenki o tematyce świątecznej śpiewane przez wszystkich zebranych na sali gimnastycznej. To właśnie one, jak również jasełka, powodują, że widzów ogarnia ten szczególny stan ducha, a na ustach gości uśmiech, który towarzyszy im potem przez cały dzień.

Oprac. Emilia Twardowska

Jasełka w wykonaniu najmłodszych

 

fot. Emilia Twardowska

Możesz również polubić…

Skip to content