Grudniowe konkursy czytelnicze

       Koniec roku 2022 był pełen wrażeń czytelniczych. Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków Krasnymborze wzięli udział w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną ze znajomości książki Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”. Miał on formę testu wiedzy zawierającego zarówno pytania otwarte, jak i zamknięte. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Laureaci I, II i III miejsca o raz zdobywcy wyróżnienia otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.                                                                              

       Komisja w składzie: Emilia Twardowska, Małgorzata Milewska i Urszula Pastewska, zgodnie orzekła, że pierwsze miejsce zajęła Julia Bagieńska  z klasy III  oraz Mateusz Pycz z  klasy II. Oboje zdobyli maksymalną ilość punktów, czyli dwadzieścia. Na drugim miejscu znalazł się Kacper Karp z klasy II, na trzecim natomiast – Zuzanna Kaczyńska z klasy III. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Klimuszko i Antoni Borawski z klasy II oraz Klaudia Stefanowska z klasy III.

      Kolejnym konkursem czytelniczym był konkurs ze znajomości książki Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa” przeznaczony dla uczniów klasy IV i V. Był on także w formie testu zawierającego pytania otwarte i zamknięte.  Komisja w składzie: Emilia Twardowska i Joanna Maciejewska, zadecydowała, że na pierwszym miejscu będzie Kacper Borkowski z klasy IV, z maksymalną liczbą punktów, czyli trzydziestoma. Na drugim miejscu znalazła się Anita Pietrzeniec z klasy V, a na trzecim – Kamila Prawdzik, także z klasy V. Antoni Sturgulewski z klasy IV został wyróżniony w tym konkursie. Tak jak i w poprzednim wypadku, wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

     Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych na terenie szkoły i poza nią.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

 

 

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content