XIX Dzień Papieski

XIX Dzień Papieski

     11 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbył się apel poświęcony Papieżowi –  Św. Janowi Pawłowi II. W tym roku XIX Dzień Papieski odbył się pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Organizatorami apelu byli uczniowie klasy V i VII z naszej szkoły przygotowani przez panią Lilię Kuleszewicz i panią Danutę Wojewnik.

          Podczas apelu wszyscy usłyszeli ulubioną pieśń Św. Jana Pawła II, czyli „Barkę” oraz między innymi „Panie, przyjdź”, „Liczę na Ciebie, Ojcze”, „Nie ścigaj się z Miłością”.

Prowadzący zachęcili wszystkich do refleksji nad tym, że Św. Jan Paweł II w swym życiu realizował wezwanie „Wstańcie, chodźmy!”. Było ono zrodzone z głębokiej wiary umocnionej przez Ducha Świętego.

     Oprócz przywołanych wspomnień będących dowodami na to, jak „Słowiański Papież” wołał do tłumów pełen miłości i nieskończonego cierpienia, uczniowie pokazali jak wspaniałe pozostawił po sobie świadectwo pobożności, świętości życia i powszechnego ojcostwa.

     Recytowali wiersze mówiące o tym wspaniałym Świętym, do których tłem była muzyka poważna, na przykład „Elegię o Janie Pawle II”  Marianny Biernackiej”.  

     Ich montaż słowno-muzyczny został też zaprezentowany w Kościele pod Wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Krasnymborze. Zarówno szkolny, jak i kościelny występ cieszył się dużym zainteresowaniem.

      Na zakończenie występu w kościele, uczniowie podarowali księdzu proboszczowi wykonany własnoręcznie album o Janie Pawle II, zawierający ponadczasowe słowa skierowane do każdego z nas. Powiedzieli przy tym te słowa: „My, uczniowie posłuchaliśmy słów Jana Pawła II „Wstańcie, chodźmy!” i oderwaliśmy się od naszych komputerów, wstaliśmy z kanap stojących przed telewizorami, by wykonać ten piękny album”.

Oprac. Emilia Świątkowska

 

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content