Wspaniałe doświadczenie w ramach przedsięwzięcia  Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlaskie”!

Uczniowie klas IV-VIII w dniach 15-16 czerwca 2023 roku uczestniczyli w dwudniowej wycieczce szlakiem wielokulturowości podlaskiej.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy meczet i mizer w Bohonikach i Kruszynianach. Poznaliśmy fascynującą historię i kulturę tatarską. Nie mogliśmy się oprzeć smakowitym mantom z serem w Jurcie Tatarskiej.

Następnie pojechaliśmy do Supraśla. Tam zwiedzaliśmy Muzeum Ikon oraz Monaster męski i Monaster zimowy, zapewniające niezapomniane doświadczenia duchowe.

Wieczorem dotarliśmy do Białegostoku, gdzie zatrzymaliśmy się w Hostelu Centrum.

Po obiadokolacji udaliśmy się na seans filmowy do kina na „Super Mario”, a następnie odbyliśmy nocny spacer po pięknych ulicach Białegostoku.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Filharmonii i Opery Podlaskiej, gdzie podziwialiśmy wspaniałe budowle, w których można delektować się pięknem muzyki i sztuki. Nie mogliśmy pominąć wizyty w pałacu Branickich, który odsłaniał nam historię i splendor dawnego Podlasia.

Na zakończenie odwiedziliśmy Pomnik Mordu Katyńskiego, oddając hołd poległym bohaterom. Przed powrotem nie zapomnieliśmy o emocjonującej wizycie w Muzeum Sybiru. To była niesamowita przygoda, pełna odkrywania różnorodności i bogactwa kulturowego Podlasia.

Oprac. Małgorzata Dawidowicz

fot. Małgorzata Dawidowicz i B.Anna Juchniewicz