„Poczytajmy”- akcja czytelnicza

„Poczytajmy”

            Od 6 do 15 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze trwała akcja czytelnicza, zorganizowana przez bibliotekę szkolną, skierowana do najmłodszych pt. „Poczytajmy”. Wzięli w niej udział rodzice przedszkolaków (panie: Julia Stolarska, Marta Pietkiewicz, Monika Drapczuk) oraz pani Sylwia Łazarska, pracownik Filii Bibliotecznej w Jastrzębnej Drugiej.

            Tematyką czytanych przez nie książeczek było prawidłowe zachowanie się podczas wspólnej nauki i zabawy. Książeczka autorstwa Marie-Isabelle Callier pt. „Nie,  nie, nie!” opowiadała o dziewczynce, która na nic się nie zgadzała, bo chciała ciągle się bawić. „Powiedz mi dlaczego nie mogę gryźć koleżanek?” Sary Agostini wyjaśniało zasady prawidłowego zachowania się w grupie, ”Trzy małe świnki” uczyła rozwagi i umiejętności proszenia o pomoc, natomiast „Czekaj na swoja kolej” przypominała o zasadach dobrego wychowania.

        Bajecznie kolorowe opowiastki zachwyciły wszystkie maluchy. Dzieci nie tylko mogły uczestniczyć w zabawnych przygodach bohaterów, ale dowiedziały się też wiele o swoich i cudzych emocjach.

          Rodzice, na koniec każdego spotkania, zadawali pytania do treści czytanej przez siebie książeczki. Pytania te miały na celu pomóc  w rozmowie na ważne dla dziecka tematy, jakimi są: walka z własnym strachem i nieśmiałością, troska o innych czy radzenie sobie ze złym nastrojem.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

Możesz również polubić…

Skip to content