Gminny konkurs drużynowy

          10 maja 2022 r. trójka uczniów Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięła udział w Gminnym konkursie drużynowym pod tytułem „Maria Konopnicka – nowele i opowiadania”, który odbył się z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej, w świetlicy wiejskiej w Sztabinie. Organizatorem konkursu było Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie.

         Drużyna z Krasnegoboru w składzie: Wiktoria Kuklińska z klasy V, Patrycja Piekarska z klasy IV i Jakub Pycz z klasy IV zajęła tam pierwsze miejsce pokonując dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Karola Brzostowskiego w Sztabinie. Opiekunem uczestników ze szkoły w Krasnymborze była pani Emilia Świątkowska.

          Każda z drużyn musiała prawidłowo odpowiedzieć na pytania dotyczące biografii Marii Konopnickiej oraz znać szczegółowo treść noweli „Nasza szkapa” oraz „Dym”.

          Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczone przez komisję konkursową w składzie: pani Małgorzata Ostrowska, pani Czesława Chilicka i pani Iwona Zawiślak.

         Szczęśliwi uczniowie zgodnie stwierdzili, że zwycięstwo w konkursie jest dla nich motywacją do udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

Oprac. Emilia Świątkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content