„Zima w poezji”

        26 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbył się konkurs recytatorski pt. „Zima w poezji” zorganizowany przez wychowawczynie klas „0”-III. Przeznaczony był dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

          Po wstępnych, klasowych eliminacjach, najpiękniej recytujący uczniowie, wystąpili przed większym gronem koleżanek i kolegów oraz przed jury w składzie: pani Grażyna Anuszkiewicz, pani Bożena Kraszewska, pani Małgorzata Milewska, pani Urszula Pastewska oraz pani Emilia Świątkowska.

         Uczniowie wykazali się talentem i pomysłowością, niektórzy przebrali się za postacie związane z zimą. Pięknie modulowali głosem, podkreślając w ten sposób najważniejsze fragmenty wierszy. Jury miała nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ recytatorzy dali z siebie wszystko, a publiczność nagrodziła ich występ oklaskami.

       Po długich obradach jury zdecydowało, że: pierwsze miejsce w konkursie zajął: Mateusz Pycz z „0”, Marcel Olszewski z klasy I, Lena Biedul z klasy II i Jakub Pycz z klasy III. Drugie miejsce zajęły: Julia Bagińska z klasy II i Patrycja Piekarska z klasy III, trzecie miejsce zajęli Jakub Skok z „0”, Zuzanna Kuczyńska z klasy I, Antoni Sturgulewski z klasy II. Otrzymali oni nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

      Pozostali uczestnicy konkursu: Maciej Nejfeld z „0”; Marek Chomiczewski, Błażej Piekarski, Julia Rotkiewicz, Klaudia Stefanowska z klasy I; Szymon Adaszkiewicz z klasy II; Anita Pietrzeniec z klasy III, otrzymali nagrody pocieszenia.

      Wszyscy zwycięzcy zostali uwiecznieni na wspólnym pamiątkowym zdjęciu.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Emilia Świątkowska

      

 

 

 

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content