Święta majowe – spotkanie z piosenką

         29 kwietnia 2022 r. uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięli udział w spotkaniu poświęconym obchodzeniu świąt majowych takich jak: Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Imprezę zorganizowała pani Małgorzata Dawidowicz.

          Podczas uroczystego apelu, rozpoczętego odśpiewaniem Hymnu Państwowego a zakończonym „Rotą”,  wszyscy zgromadzeni śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie pana Bogusława Kierkli. Można było usłyszeć miedzy innymi: „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „My, Pierwsza Brygada”, „Maszerują strzelcy” oraz „Witaj, majowa jutrzenko”.

           Wszyscy z pełnym zaangażowaniem zaśpiewali wszystkie pieśni, które wprawiły uczestników spotkania w podniosły nastrój. Przypomniały o odległych czasach, kiedy niezbędna była walka o Ojczyznę. Rozbudziły uczucia patriotyczne. Na pochwałę zasługuje fakt, że młodzi ludzie mogli pochwalić się znajomością melodii i słów tak dawno powstałych piosenek.

Oprac. Emilia Świątkowska

Fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content