Gminny konkurs recytatorski

           11 maja 2022 r. szóstka uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięła udział w Gminnym konkursie recytatorskim pod tytułem „EKO Konopnicka – przyroda w wierszach Marii Konopnickiej: organizowanym przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie. Celem konkursu było promowanie twórczości Marii Konopnickiej, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci, poznawanie kultury języka polskiego.

             Uczniowie z Krasnegoboru zajęli następujące miejsca: I miejsce – Marek Chomiczewski klasa II, II miejsce – Julia Bagieńska klasa II, Marcel Olszewski klasa II, Szymon Adaszkiewicz klasa III i III miejsce: Mateusz Pycz klasa I, Lena Biedul Klasa III.

             Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe wręczone przez komisję konkursową w składzie: pani Małgorzata Ostrowska, Pani Iwona Zawiślak, i poeta- pan Józef Budziński.

             Uczniowie byli bardzo zadowoleni z nagród i miejsc zajętych w konkursie.

Oprac. Urszula Pastewska

Fot. Urszula Pastewska

Możesz również polubić…

Skip to content