”Z przysłowiem za pan brat”

          21 lutego 2022 r. będącego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbył się

konkurs frazeologiczny pt. ”Z przysłowiem za pan brat”, którego adresatami byli uczniowie klasy VII i VIII podzieleni na dwie grupy według kategorii wiekowych: klasa VII i klasa VIII.  Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Jego celem było szerzenie wiedzy o związkach frazeologicznych, sprawdzenie znajomości najbardziej znanych przysłów polskich, uświadomienie uczniom, że frazeologizmy są elementami kultury narodu i skarbnicą wiedzy, zmotywowanie uczniów do samokształcenia podczas korzystania ze słownika frazeologicznego.

          Konkurs polegał na dokończeniu znanych przysłów oraz rozwiązaniu krzyżówki i rebusów związanych z frazeologizmami. Komisja w składzie: Emilia Świątkowska, Alicja Augustynowicz, Joanna Maciejewska i Lilia Kuleszewicz ogłosiła spośród 18 uczniów biorących udział w konkursie następujących zwycięzców: w klasie VII pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Daniszewska, II miejsce – Wiktoria Szczytko, a III miejsce – Wiktoria Kulmacz. W klasie VIII pierwsze miejsce zajął Mikołaj Czerwiński, II – Maja Kaczyńska a III – Wiktoria Kotarska.

        Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców. Oznajmili, że z niecierpliwością będą oczekiwali na kolejny konkurs.

Oprac. Emilia Świątkowska

Fot. Emilia Świątkowska

 

Możesz również polubić…

Skip to content