Dzień Kota – 17.02.2022 r.

            Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków bardzo kochają kotki i przyłączyły się do Święta Kota.

          W tym dniu dzieci przyszły ubrane w „kocie” stroje, miały też namalowane „kocie” noski i wąsiki. Poznały różne koty, domowe i dzikie, ich przyzwyczajenia i ulubione jedzenie.

        Dzieci zamieniły się w kotki domowe i naśladowały ich poruszanie się: koty spacerowały, układały się do snu, budziły się się, polowały, wyginały grzbiet oraz śpiewały piosenki tak jak kotki: „miau, miau, miau”. Rozpoznawały też koty z bajek i obejrzały fragmenty filmów. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa „Kot i mysz”. Na zakończenie przedszkolaki zrobiły maski kota i wszyscy chętnie w nich pozowały do zdjęć.

        Dzień ten pozostanie dzieciom w pamięci jako mile spędzony czas przy wspólnej zabawie.

Oprac. Bożena Kraszewska

Fot. Bożena Kraszewska

Możesz również polubić…

Skip to content