Szkoła pamięta.

               26 października 2021 roku uczniowie klas 0-VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. ”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia historyczne.

               Ponieważ zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, uczniowie pod okiem wychowawców uporządkowali groby i zapalili znicze w miejscach pamięci. 

              Uczniowie klas V-VIII odwiedzili groby znajdujące się w takich miejscowościach jak: Jasionowo, Ostrowie oraz na uroczysku Kozi Rynek. Przy okazji wspominali tych, którzy zasłynęli w historii – tej ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Dzięki swojej pracy uczniowie uczcili pamięć o poległych, która była wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

            Dwie grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami również uczciły ten dzień, porządkując teren wokół szkolnego pomnika „Pamięci Sybiraków” oraz zapalając pamiątkowy znicz.

           Uczniowie klas I-III  wraz z wychowawczyniami wybrali się na Cmentarz Parafii pw. Zwiastowania NMP w Krasnymborze, gdzie posprzątali, zapalili znicze oraz złożyli wiązanki pozyskane z recyklingu na opuszczonych grobach.

 

Oprac. Emilia Świątkowska


Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta–dziekujemy.

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Bogusława Anna Juchniewicz

fot. Katarzyna Diana Radziewicz

              

Możesz również polubić…

Skip to content