Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

27 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

Przygotowania do tak ważnej uroczystości odbywały się od pierwszych dni września. Każdego dnia wychowawczyni obserwowała pierwszaków, zachęcała do wytrwałej pracy. Wszystkim pierwszakom zależało na tym, aby jak najlepiej przejść czas próby i uzyskać zaszczytne miano ucznia.

No i nadszedł ten dzień, 27 października pierwszacy byli gotowi do ślubowania.

Uczennica klasy VIII, Wiktoria Kotarska, powitała wszystkich : Panią Dyrektor Barbarę Kotarską, rodziców, uczniów klasy VIII wraz z wychowawczynią oraz Panią Emilię Świątkowską.

Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu dzieci z klasy I. Po wystąpieniu wszyscy zebrani nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Ich praca nie poszła na daremne – zdali egzamin.

Po uroczystym ślubowaniu, pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor. Starsi koledzy z klasy VIII z Panią Joanną Maciejewską obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy odpoczywali przy słodkim poczęstunku, który przygotowali niezawodni rodzice.

Oprac. Małgorzata Milewska

zdjęciami fot. Emilia Świątkowska