Dzień Rodziny

5 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze obchodziliśmy Święto Rodziny. Z tej okazji honorowymi gośćmi byli rodzice uczniów.

Na początek widzowie obejrzeli i wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów. Szczególnie najmłodsi wykonawcy wzbudzili wiele emocji. Pięknie przebrani mówili wierszyki i śpiewali piosenki o członkach rodziny. Nie obyło się również bez tańców. Apel urozmaicił występ zespołu „Tańczące emotki”. Rodzice ze wzruszeniem przyjęli płynące prosto z serca życzenia oraz własnoręcznie przygotowane podarunki.

Kolejnym punktem programu był „Piknik militarny” zorganizowany przez członków Polskiej Organizacji Wojskowej w Augustowie, której Komendantem Głównym jest pułkownik Piotr Augustynowicz. Dzieci miały możliwość podziwiać „na żywo” strój wojskowy oraz wojskowe wyposażenie. Przeszły szkolenie z udzielania pierwszej \pomocy oraz z samoobrony. Te chwile osładzała wata cukrowa oraz popcorn. Ważnym punktem programu było też pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz przeciąganie liny.

Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci, zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Była to wspaniała zabawa oraz doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska