Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie i Muzeum Ziemi Augustowskiej

 

 

      31 maja 2023 r. odbyła się wycieczka do Augustowa zorganizowana przez bibliotekę szkolną w Krasnymborze.

       Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcji bibliotecznej i muzealnej.    

      Podczas lekcji bibliotecznej z cyklu „Bibliolekcje – przez zabawę do wiedzy” poznały treść książki, której autorką jest Dorota Combrzyńska – Nogala opowiadającej o życiu w gettcie żydowskim. Na jej podstawie wykonywały ciekawe zadania. Uczniowie mogli także obejrzeć zbiory biblioteczne odwiedzić wszystkie pomieszczenia wchodzące w skład biblioteki, między innymi dużą czytelnię

      Zwiedzając Dział Etnografii Muzeum Ziemi Augustowskiej wzbogaciły swoje doświadczenia i wiedzę na temat historii regionu, z którego pochodzą. Pobyt w muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania z eksponatami dotyczącymi dawnych zawodów, jakimi są np. tkactwo, garncarstwo, rybołówstwo. Mogli podziwiać dawne stroje i wyposażenie chaty. Dowiedzieli się, czym bawiły się kiedyś dzieci, jakich narzędzi używano do pracy i dlaczego nie produkowano śmieci.

      Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły uczniom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

 

Możesz również polubić…

Skip to content