Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa i Ratownictwa
9 czerwca 2026 r. reprezentanci naszej szkoły, Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa i Ratownictwa Medycznego w Szkole Podstawowej nr.3 w Augustowie.
Część teoretyczna składała się z 30 pytań sprawdzających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa medycznego oraz udzielania pierwszej pomocy.
Część praktyczna oceniana była przez komisję, w skład której wchodzili przedstawiciele służb mundurowych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojska Polskiego oraz ratownicy medyczni. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu:
resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED),rozpoznawania stanów zagrożenia życia, wykonywania opatrunków przy skaleczeniach i zranieniach, unieruchamiania kończyn w przypadku złamań.
Uczniowie naszej szkoły – Anita Pietrzeniec, Wiktor Miszczuk i Jakub Pycz – zaprezentowali się bardzo dobrze, wykazując wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz ratownictwa medycznego.
W nagrodę otrzymali wyróżnienia, dyplomy oraz upominki.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Składamy również podziękowania organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.
Oprac. Arkadiusz Mariusz Maciejewski
fot. Arkadiusz Mariusz Maciejewski







