RAJD ROWEROWY

11.09. 2019 r. uczniowie klasy piątej pod opieką pani Ewy Białous, pani Lilii Kuleszewicz i pana Arkadiusza Maciejewskiego wzięli udział w rajdzie rowerowym, którego punktem docelowym była kładka w miejscowości Nowy Lipsk. Wyprawa była okazją do sprawdzenia umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i poznawania walorów turystycznych najbliższej okolicy.

Uczestnicy przejechali około 10 kilometrów, by móc podziwiać malownicze tereny wiodące wśród mechowisk i lasów bagiennych. Wiele frajdy dostarczyła wszystkim przeprawa promowa przez rzekę Biebrzę.

Drogę powrotną uprzyjemnił postój w miejscowości Jastrzębna Druga, gdzie przy świetlicy wiejskiej uczniowie odpoczywali i posilili się kiełbaską pieczoną w ognisku.

Wszyscy uczestnicy rajdu wykazali się dużą kondycją i sprawnością fizyczną, a samą wyprawę chętnie by powtórzyli.

Oprac. Ewa Białous

fot. Ewa Białous