Pasowanie na czytelnika

    14 lutego 2020 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze zgromadzili się w bibliotece szkolnej.  Towarzyszyła im wychowawczyni, pani Grażyna Anuszkiewicz. Dzieci wiedziały, że nadszedł już ten moment, kiedy staną się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

     Odwiedzających przywitała  bibliotekarka, pani Emilia Świątkowska. Opowiedziała ona o pracy bibliotekarza, zapoznała uczniów z pojęciami, takimi jak: karta książki, karta czytelnika, księga inwentarzowa, katalog, księgozbiór podręczny. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby wypożyczyć książkę. Zapoznały się z regulaminem biblioteki i poznały prośby książki. Po tej wizycie umiały odróżnić czytelnię od wypożyczalni..

      Teraz były już gotowe, aby złożyć uroczyste przyrzeczenie, że będą wzorowymi czytelnikami kochającymi książki. Każde z nich wypożyczyło swoją pierwszą lekturę. Przy tym otrzymało także prezenty, takie jak: zakładka, naklejka przypominająca o regularnym wypożyczaniu książek oraz czasopismo dla rodziców. Każdy uczeń został pasowany na czytelnika przez panią bibliotekarkę za pomocą dużej zakładki. Wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

       Odtąd będą mogli wziąć udział w ogólnoszkolnym konkursie na  największą ilość przeczytanych książek przez ucznia w roku szkolnym 2019/2020 oraz być nagrodzeni na koniec roku szkolnego dyplomem za wzorowe czytelnictwo oraz nagrodą książkową.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Grażyna Anuszkiewicz

Możesz również polubić…

Skip to content