Pasowanie na czytelnika

           20 lutego 2024 r., w Bibliotece Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze, odbyło się Pasowanie na czytelnika.

            Podekscytowane pierwszaki, wraz ze swoją wychowawczynią, panią Urszulą Pastewską, zjawiły się punktualnie na miejscu. Nie miały problemu z trafieniem do biblioteki, co niezwykle ucieszyło panią bibliotekarkę.

              Zanim zostały pełnoprawnymi czytelnikami, jak co roku, dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby wypożyczyć książkę. Poznały regulamin biblioteki i odczytały samodzielnie prośby książki. Obejrzały ustawienie książek na regałach. Nauczyły się odróżniać księgarnię od biblioteki i wypożyczalnię od czytelni.

              Po tym edukacyjnym wstępie, złożyły uroczyste ślubowanie, powtarzając za bibliotekarką słowa przyrzeczenia. Następnie pani bibliotekarka, za pomocą dużej zakładki,  pasowała ich na przyjaciół książek.

           Teraz mogły już wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Dostały też pamiątkową zakładkę i naklejkę.

           Na koniec tego wydarzenia pozowały do wspólnego zdjęcia.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Urszula Pastewska

Możesz również polubić…

Skip to content