Dzień Edukacji Narodowej

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” (Menander)

           14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek, 13 października 2023 r., w pięknie udekorowane sali gimnastycznej, odbył się uroczysty apel zorganizowany przez panie: Joannę Maciejewską, Urszulę Pastewską i Katarzynę Dianę Radziewicz.

            Montaż słowno-muzyczny rozpoczęła piosenka o szkole i jej bywalcach. Tekstu o codzienności uczniów i nauczycieli widzowie mogli posłuchać do melodii „Hej, sokoły!”. Jej konkluzja była jasna: Hej szkoło, tutaj jest wesoło!

             Kolejni występujący, wysypali jak z rękawa, garść wierszy okolicznościowych.

             Gwoździem programu było przedstawienie teatralne, czyli scenki z życia szkoły. Wszyscy oglądający mogli uśmiechnąć się poznając ciekawe zestawienie najzabawniejszych anegdot z lekcji. Przecież nauka to nie tylko proza życia albo dramat ucznia, czasem można też parsknąć śmiechem, jak w kinie, oglądając niepowtarzalną komedię.

            Na koniec nadszedł czas na życzenia i odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat!” Wzruszeni nauczyciele otrzymali też okolicznościowe słodkie podarunki.

            Tego dnia, gość honorowy, Zastępca Wójta Gminy Sztabin, pan Artur Rozmysłowicz, wygłosił krótkie przemówienie okolicznościowe, dziękując nauczycielom za ich trud i poświęcenie, a następnie wręczył Nagrodę Wójta pani Bogusławie Annie Juchniewicz. Nagrody Dyrektora, z rąk pani dyrektor Barbary Kotarskiej, otrzymały: pani Lilia Kuleszewicz, pani Emilia Twardowska i pani Danuta Wojewnik.

           Dzięki takiemu dniu, jak ten, przypominamy sobie, jak ważna w życiu każdego z nas  jest  albo była rola nauczyciela. Bycie edukatorem polega przecież przede wszystkim na wskazywaniu młodym ludziom kierunku nauki. Taki człowiek powinien być mentorem i opiekunem na drodze edukacji, także po świecie przestrzeni informacyjnej i komputerowej. Pamiętajmy, że nie jest to łatwe i wymaga wielu poświeceń. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego święta, ale także radość życia społeczności szkolnej.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Mateusz Białous i Jakub Oreluk

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content