„Wieziemy tu kogucika…” – apel wielkanocny

                  27 marca 2024 r. odbył się apel zorganizowany przez panie: Urszulę Pastewską i Emilię Twardowską. Jego tematem były tradycje i obrzędy wielkanocne. W apelu wzięli udział uczniowie klasy pierwszej i czwartej.

             Pierwszoklasiści przebrani w bajkowe stroje pięknie nawiązali do Świąt Wielkanocnych. Opowiedzieli o przygotowaniach, jakie mają miejsce w szkole z tej okazji. Natomiast czwartoklasiści, ubrani odświętnie w białe bluzki, a dziewczynki dodatkowo w kwieciste spódniczki, zaprezentowali, co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku. Wszystkie rekwizyty, a także przepiękna dekoracja wspaniale ubarwiły to przedstawienie, a ich oglądanie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

         Przerywnikami podczas recytacji były wspólnie zaśpiewane piosenki, takie jak: „Pisanki, pisanki” oraz „Wieziemy tu kogucika”. Tu należy dodać, że podczas wykonania drugiej piosenki, kogucik pojawił się na scenie.

          Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia z okazji Wielkiej Nocy. Pragnęli, aby radość i dobro wkroczyły w serca każdego z obecnych, a wielkanocna magia napełniła ich spokojem i pozwoliła cieszyć się miłością w rodzinnym gronie.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Mateusz Białous kl. VII

Możesz również polubić…

Skip to content