Pasowanie na czytelnika

          16 lutego 2022 roku w bibliotece  znajdującej się w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbyło się pasowanie na czytelnika.

          Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej, których wychowawczynią jest pani Małgorzata Milewska, odwiedziły to miejsce.

           Bibliotekarka, pani Emilia Światkowska, zapoznała ich z najważniejszymi definicjami związanymi z biblioteką. Dzieci dowiedziały się, między innymi, co to jest karta czytelnika, karta książki, księgozbiór podręczny, katalog. Zobaczyły, na których półkach leżą książki przeznaczone dla nich. Poznały różnice miedzy czytelnią  a wypożyczalnią. Zapamiętały regulamin biblioteki oraz dowiedziały się, jakie prośby miałaby do nich książka, gdyby umiała mówić.

           Następnie złożyły uroczystą przysięgę, że na zawsze pozostaną przyjaciółmi książek. Ta przysięga została spisana w formie dyplomu, który powieszono w ich klasie.

          Każdy uczeń został pasowany na czytelnika przez bibliotekarkę dużą zakładką oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę, otrzymując przy tym pamiątkową zakładkę wykonaną przez przedszkolaki w ramach konkursu „Moja zakładka do książki” oraz naklejkę mającą przypominać o odwiedzinach w bibliotece.

          Swoją wizytę pierwszaki zakończyły wspólnym zdjęciem i obietnicą częstych odwiedzin.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Małgorzata Milewska

Możesz również polubić…

Skip to content