KONKURS ,,Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie pracy konkursowej (w formie filmu, plakatu lub komiksu), wyjaśniającej dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

Najlepsze prace uczniów są nagradzane i publikowane na stronie zus.pl/edukacja.

Konkurs skierowany jest  do uczniów szkół podstawowych. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd nasz pomysł na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Gotowy projekt edukacyjny

Podstawa programowa kształcenia ogólnego w szkole podstawowej zachęca nauczycieli, aby wykorzystywali metody aktywizujące. Jedną z nich jest projekt edukacyjny, dzięki któremu uczeń nabywa kompetencji społecznych, takich jak komunikacja i współpraca w grupie. Metoda projektu rozwija u uczniów przedsiębiorczość i kreatywność.

Zaletą „Projektu z ZUS” jest to, że może być prowadzony w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które się do niego zgłosiły.

Materiały dydaktyczne dostępne od ręki

We współpracy z metodykiem nauczania przygotowaliśmy materiały dydaktyczne do lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Mają one atrakcyjną dla uczniów formę.

Drodzy Nauczyciele, możecie korzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji, które zawierają kilkuminutowy film, karty projektu i arkuszy ocen. Wszystkie materiały można pobrać ze strony https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus

Kontakt w sprawie projektu : Monika Michałowska 502007903, monika.michalowska@zus.pl

RODO

Klauzula informacyjna dla nauczycieli – opiekunów uczestników projektów edukacyjnych ZUS (pdf 453kb)

 

Więcej informacji w tym regulamin pobierz

Możesz również polubić…

Skip to content