Zwiedzanie Wioski Indiańskiej Puszczykówka

           31 maja 2022 r. w ramach Dnia Dziecka uczniowie klasy I, II i III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wyjechali do Pokośna – Wioski Indiańskiej Puszczykówka.

          Po wcześniejszych deszczowych dniach, pogoda była wymarzona. Czekało ich mnóstwo niespodzianek. Oprócz słońca przywitał ich Indianin z Indiankami – animatorzy, którzy zorganizowali wiele atrakcji. Należały do nich: strzelanie z łuku i strzelby do tarczy, łowienie ryb i żółwia, szukanie i płukanie złota, przeciąganie liny i chodzenie na długich nartach. Dużo frajdy sprawiła przejażdżka konno. Niektórzy z nich przełamywali swój strach i pierwszy raz dosiedli konia. Oprócz atrakcji ruchowych można było obejrzeć zwierzęta w mini zoo. Najwięcej atrakcji wzbudziły dwa szopy pracze. W starej stodole znajdowało się małe muzeum. To tu uczniowie zapoznali się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi. Duże zainteresowanie wzbudziły piękne stroje i strzelby indiańskie. Oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska i pieczenia kiełbasek.

         Z każdego wyjazdu fajnie jest przywieźć pamiątkę. Można było je kupić w małym sklepiku. Wielu uczniów wróciło do domu z łukiem lub naszyjnikiem indiańskim. To był niezapomniany wyjazd.

Oprac. Grażyna Anuszkiewicz

fot. Grażyna Anuszkiewicz

Możesz również polubić…

Skip to content