Obchody Dnia Dziecka

Dzień Dziecka – Dzień Sportu!

         31 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze obchodziliśmy Dzień Dziecka, który był jednocześnie Dniem Sportu. Z tej okazji pani Bogusława Anna Juchniewicz i pani Joanna Maciejewska, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zorganizowały wiele atrakcji.

         W tym dniu uczniowie, ubrani w stroje sportowe, wzięli udział w zawodach wiedzowo-sprawnościowych. Na początek wszyscy podzieleni klasami odpowiadali na pytania związane z różnymi dziedzinami wiedzy. Następnie odbyło się 12 konkurencji sportowych w zespołach składających się z uczniów różnych klas, a wśród nich między innymi: sztafeta, slalom, rzucanie woreczkiem do celu, skoki na skakance, wyścig w workach, wyścig z piłeczką pingpongową na paletce, przeciąganie liny, picie napoju przez słomkę ma czas. Na koniec każda z klas otrzymała w nagrodę piłkę nożną a każdy uczeń słodką niespodziankę. Te nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Dodatkowo można było wylosować gadżety, a były to między innymi długopisy, piłeczki, szczoteczki do zębów. Fundatorem tych nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sztabinie.       Kolejnymi atrakcjami była tak zwana „fotobudka”, czyli robienie sobie zdjęć w zabawnych przebraniach aparatem szkolnym oraz kącik z lemoniadą.

       Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka, do której przygrywał zespół dj-ów z sekcji muzycznej należącej do Samorządu Uczniowskiego. 

Oprac. Emilia Świątkowska 

fot. Emilia Świątkowska

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content