„Szkoła pamięta” – udział w kolejnej edycji akcji MEN

            

Akcja ma na celu upamiętnienie przez uczniów i nauczycieli ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Zwraca uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Aktualna edycja, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentruje się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i  multimedialnych.

              W ubiegłym roku inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 roku w akcję włączyło się 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół.

                W tym roku Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Krasnymborze, pod kierunkiem pani Małgorzaty Dawidowicz, wzięła udział w konkursie plastycznym nawiązującym do tradycji świąt zadusznych. Porządkowała także groby, mogiły powstańców styczniowych, żołnierzy z I i II wojny  światowej, żołnierzy walczących w obławie augustowskiej oraz mogiły – symbole zsyłek na Syberię.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Małgorzata Dawidowicz

Możesz również polubić…

Skip to content