Pasowanie na ucznia

Długo wyczekiwany dzień

         Wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień! 6 listopada 2020 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze, których wychowawczynią jest pani Urszula Pastewska zostały pasowane na uczniów klasy pierwszej.

          Ileż było emocji z powodu tej uroczystości. W pięknie udekorowanej przez wychowawczynię klasie zebrały się wszystkie dzieci oraz pani dyrektor Barbara Kotarska.

         Pani Urszula Pastewska powitała wszystkich zebranych, a następnie wszystkie przyszłe pierwszaki wykonały program artystyczny przewidziany na tę okazję. Nie zabrakło w nim wierszyków i piosenek, podczas których pięknie interpretowały tekst za pomocą ruchu. Wśród piosenek usłyszeliśmy: „Ślubowanie pierwszaków, „Wesoło nam”, „Hej, ho, pierwsza klasa!”, W drodze do szkoły”, „Już owoców pełen kosz”.

         Po tej części spotkania, nadszedł czas na egzamin. Dzieci pięknie odgadywały zagadki związane ze szkołą oraz wypiły cytrynowy napój mądrości, po którym pięknie się uśmiechnęły.

         Wszyscy zebrani stwierdzili, że dzieci zdały egzamin śpiewająco i są gotowe, aby złożyć ślubowanie i zostać pasowane przez panią dyrektor na uczniów klasy pierwszej.

         Na pamiątkę tego spotkania uczniowie otrzymali upominki, a także pozostawili odcisk palca w kronice szkoły. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie wraz z wychowawczynią.

          Od tego momentu, pierwszaki, stały się częścią naszej szkolnej rodziny. Były świadome, że w jak w każdej rodzinie, oprócz praw, będą miały też obowiązki. Najważniejszym obowiązkiem każdego ucznia jest nauka, w której pomogą im nauczyciele oraz starsi koledzy.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content