Marzenia aż po horyzont

Warszawa, 15.02.2021 r.

Marzenia aż po horyzont

Ruszyła rekrutacja do 11 edycji Programu Stypendialnego Horyzonty. Stypendium jest szansą dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości na naukę w wybranych liceach i technikach w Polsce. Program sprawia, że uczniowie rozwijają swój potencjał i świadomie decydują o swojej przyszłości realizują pasje, spełniają marzenia, zostają studentami najlepszych uczelni na świecie. Tworzą zżytą i wspierającą się społeczność, angażują się w działania społeczne i obywatelskie.

Fundacja EFC zajmuje się edukacją; wspiera uczniów i nauczycieli w dostępie do jakościowej edukacji. Wraz z Fundacją Rodziny Staraków realizuje program Horyzonty. Mogą się do niego zgłaszać uczniowie kończący szkołę podstawową, z małych miejscowości, którzy chcą się dalej uczyć i rozwijać w wybranych liceach i technikach w dużych miastach, a bez wsparcia finansowego nie mogliby tego zrobić.

Stypendyści Horyzontów decydują się na udział w programie z kilku powodów: Miałam okazję uczyć się w jednym z najlepszych liceów w Polsce. Ze względów czysto finansowych nie mogłabym sobie na to pozwolić. Ze stypendium Horyzonty stało się to możliwe – opowiada Agnieszka Świderska, absolwentka Fundacji EFC w programie Horyzonty, studentka studiów doktoranckich na uniwersytecie w Manchesterze.

 

Fundacja EFC i Fundacja Rodziny Staraków finansują zakwaterowanie i wyżywienie w mieście, gdzie uczą się stypendyści. W programie Horyzonty stypendyści mają zapewnioną opiekę regionalnych koordynatorów, wsparcie fundacyjnego psychologa, wyjeżdżają razem na ferie i obozy letnie. Otrzymują indywidualne, tutorskie wsparcie w rozwijaniu zainteresowań i wyborze dalszej ścieżki życiowej. Tworzą zżytą społeczność: To społeczność Fundacji EFC jest najsilniejszą kartą programu. Oczywiście wsparcie finansowe jest ważne, ale fakt posiadania grona osób, myślących podobnie do nas, a jednak o kompletnie innych zainteresowaniach i pasjach, jest niezwykle stymulujący. Każda rozmowa i spotkanie potrafią być trampoliną, z której możemy wybić się w celu osiągnięcia czegoś nowego – opowiada Kamil Krzyszczyk stypendysta Horyzontów w latach 2015-2018, student Ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Nie jesteśmy jedynie średnią ocen semestralnych i naszymi osiągnięciami, ale również osobami o różnych pasjach i zainteresowaniach – podkreśla Ola Hakało absolwentka programu Horyzonty, studentka na Politechnice Rzeszowskiej.

Rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty trwa od 15 lutego do 31 marca 2021 r. Aplikować należy za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl.

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.

Więcej informacji:

Paulina Piróg

ppirog@efc.edu.pl

tel.: 511 895 568

www.efc.edu.pl

—————————————————————————————————————————

Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.

Fundacja Rodziny Staraków działała od 2008 roku, jej fundatorem jest Jerzy Starak. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie.

——————————————————————————————————————————

#stypendiumHoryzonty

Ruszyła rekrutacja do  Programu Stypendialnego Horyzonty !

Szukamy uczniów z małych miejscowości, którzy kończą szkołę podstawową i chcą się dalej rozwijać w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

  • wsparcie finansowe przez całą szkołę średnią
  • wspólne wyjazdy na wakacje i ferie
  • dodatkowe kursy językowe
  • indywidualne wsparcie w rozwijaniu pasji, wiary we własne możliwości i w wyborze dalszej ścieżki
  • bliska relacja z koordynatorem – opiekunem w mieście nauki

… to wszystko zapewnia program Fundacji EFC i Fundacji Rodziny Staraków. Zgłaszać się można do 31.03, a więcej dowiesz się tutaj: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

Możesz również polubić…

Skip to content