Pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny

             22 marca 2021 roku przedszkolacy przyszli ubrani na zielono, bo w tym dniu mieli uroczyście przywitać nową porę roku – Wiosnę.

              Wcześniej z pomocą pani Kasi Radziewicz wykonali słomianą kukłę – Marzannę, symbol odchodzącej Zimy. W barwnym korowodzie, z niesioną z przodu Marzanną, przeszli na plac szkolny.      

              Tutaj podziękowali Zimie za bałwana, śnieg, śnieżynki, zjazdy na sankach, kuligi oraz wiele zabaw na śniegu. Oskarżyli zimę za mróz, dużo śniegu, katar, kaszel, upadki na lodzie i krótkie dni. Następnie pani Bożenka Kraszewska podpaliła kukłę, a wszyscy zaczęli krzyczeć: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś ciebie żegnamy, bo Wiosnę witamy!”. Razem z kukłą spalili wypisane na kartkach przykłady ich złego zachowania. Wszyscy obiecali, że z nadejściem Wiosny, będą grzeczni.

             Następnie pani Kasia udekorowała Marcelkę koroną z  kwiatkami i motylkami – to była nasza Wiosna. Wszystkie dzieci także otrzymały korony z kwiatkami. Pogoda też dopisała. Z chwilą spalenia Zimy, zaczęło świecić słońce i zrobiło się cieplej. Wszyscy bawili się na placu przedszkolnym.

            Po powrocie do przedszkola, dzieci udekorowały salę kolorowymi motylkami oraz pomalowały sylwetki pani Wiosny, którymi przystroiły szkołę. Z pewnością wszyscy myślą, że teraz już Wiosna zagości na dobre.

Oprac. Bożena Kraszewska

fot. Katarzyna Diana Radziewicz

Możesz również polubić…

Skip to content