Konkurs Piosenki Dziecięcej

          15 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej dla uczniów klas I-III.

         Organizatorkami konkursu były wychowawczynie tychże klas. Uczniowie mieli za zadanie przygotować zwoją ulubioną piosenkę i zaprezentować ją widowni składającej się z kolegów i koleżanek  z klas I-III. Niektórzy wykonywali je z podkładem muzycznym, inny a capella.

     Ich wykonaniu przysłuchiwało się jury w składzie: p. Grażyna Anuszkiewicz, p. Małgorzata Milewska, p. Urszula Pastewska, p. Danuta Wojewnik i p. Emilia Twardowska.

        Wszyscy zebrani mogli usłyszeć takie piosenki jak: „Jestem twoją bajką”, „Ostatnia nadzieja”, „Dzięki, że jesteś”, „Wyrzuć focha”, „Czerwone jabłuszko”, „Ziemia to wyspa zielona”, „W układzie słonecznym”.

        Po podliczeniu przez jury wszystkich punktów, okazało się, że pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marianna Halicka z klasy I. na drugim miejscu znalazł się Antoni Borawski z klasy III, a na trzecim – Maja Daniszewska z klasy I.

        Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali – otrzymali podziękowania za udział w konkursie.

Oprac. Emilia Twardowska

Możesz również polubić…

Skip to content