Wycieczka do Malborka.

27 października 2022 r. w ramach projektu „ Poznaj Polskę” uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze uczestniczyli w wycieczce do Grunwaldu i Malborka.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Uczniowie zobaczyli stałą wystawę „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim”. Ważnymi eksponatami były kopie chorągiew polskich, litewskich oraz krzyżackich, fragmenty średniowiecznego uzbrojenia, interaktywne mapy. Atrakcją muzeum było oglądanie 20-minutowego wycinka filmu „Krzyżacy”, przedstawiającego bitwę.

Następnie pojechaliśmy do Malborka, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Zamkowe w Malborku. Jest to muzeum typu historyczno- artystycznego i jest wpisane na listę zabytków kultury UNESCO.

Uczniowie podziwiali część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, kaplicę Św. Anny, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, fosy i międzymurza.

Po tak wyczerpującym dniu zjedliśmy obiad i pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną.

Oprac. Urszula Pastewska

fot. Małgorzata Milewska