Uroczyste ślubowanie

4.11.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze odbyło się ślubowanie pierwszaków. W tym uroczystym dniu najmłodsi uczniowie przyszli ubrani w stroje galowe, z biretami na głowie. Przygotowywali się do tej uroczystości już od miesiąca.

Dużą pomocą przy wykonywaniu dekoracji służyli uczniowie klasy VIII. Oni też przewodniczyli całej uroczystości i przeprowadzili pełen humoru egzamin na ucznia. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności.

Następnie, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i podejściem do nauki sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor, za pomocą ołówka, dokonała pasowania na ucznia. Nowo mianowani otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Ważnym momentem było „podpisanie się” w kronice szkoły poprzez pozostawienie tam odcisku palca.

Na zakończenie uczniowie klasy VIII wręczyli swoim młodszym kolegom upominki. Rodzice pierwszaków przygotowali dzieciom słodki poczęstunek, na który zostali zaproszeni najstarsi uczniowie.

W roku szkolnym 2022/2023 uroczyste ślubowanie złożyli: Igor Stolarski, Zosia Kozłowska, Lena Paul, Dawid Paul, Maja Piekarska, Paulina Piekarska, Paweł Stroczkowski, Magda Krysztofik i  Sandra Kalisz.

Oprac. Grażyna Anuszkiewicz

fot. Kamil Krysztofik kl. VII