Spotkanie uczniów z przedstawicielem I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku, mjr Wojciechem Pieluchowskim

15.12.2022 odbyło się spotkanie z żołnierzem dla klas IV-VIII. W pierwszej kolejności wojskowy opowiedział o swoim zawodzie, m.in. mówił, co robią żołnierze, gdy nie ma zagrożeń zbrojnych.

Następnie wojskowy pokazał uczniom prezentację przedstawiającą przebieg kursu przygotowującego do zostania żołnierzem.

Podczas spotkania padło pytanie ,,A co zrobić, gdyby wybuchła wojna?” Wówczas żołnierz omówił, co należy zrobić, aby zawsze być przygotowanym na taką sytuację. Wojskowy polecił również książkę ,,Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny”. W tej książce są omówione wszystkie elementy, z którymi należy się zapoznać.

Wszystkim uczniom podobało się spotkanie i chcieliby przeżyć je jeszcze raz.

Oprac. Gabriela Adaszkiewicz kl. VIII

fot. Emilia Twardowska