Słodkie szaszłyki

9 października 2023 r. uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięli udział w niecodziennej lekcji, do której wzorowo przygotowali ich rodzice.

Każdy musiał przynieść swój ulubiony owoc oraz kilka narzędzi kuchennych. Pod kierunkiem wychowawczyni, pani Grażyny Anuszkiewicz, drugoklasiści stworzyli piękne, kolorowe i smaczne szaszłyki.

Uczniowie, dzięki tym zajęciom, kształcili się manualnie. Teraz z pewnością będą wspaniałymi pomocnikami w kuchni. Wychowawczyni wykonała  wielka pracę, udzielając wskazówek i cierpliwie tłumacząc, jak mają wyglądać  kolejne czynności uczniów.

Na koniec odbyła się uczta pełna pysznego smaku i witamin. Dzieci nauczyły się, w jaki sposób można włączyć do swojej diety owoce oraz co zrobić, żeby ich jedzenie nie było nudne.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska